Okresní kolo dorostu Havlíčkův Brod 25.5.2014

V neděli 25.května jsme se opět po pár hodinách vrátili Já , Terka a Klára na stadion Dukla v Havlíčkově Brodě kde se konalo Okresní kolo dorostu. Bohužel jsme původně měli jet s oběma našima  dorostenkama Luckou i Klárou  které celé jaro poctivě trénovali aby mohli bojovat o postup na krajské kolo i když já jsem neměl tolik času abych se jim mohl více věnovat tak je musím pochválit jak přistupovali k tréninkům.

Velice jim při jejich přípravě také pomohlo  třídenní „Soustředění dorostu kraje Vysočina v Pacově“ .

Jenže nakonec jsme vyrazili pouze s Klárou protože Lucku v polovině května zastihla dlouhodobější nemoc a tak musela přestat trénovat a nemůže s námi zatím ani na soutěže.

Přejeme jí co nejrychlejší uzdravení a aby s námi mohla brzy začít trénovat a soutěžit .

Ale už k samotné soutěži ráno jsme kolem osmé vyzvedli Kláru a vyrazili do Brodu . Den ale nezačal úplně dobře protože po příjezdu do Brodu jsme zjistily že jsme zapomněli helmu a tak Terka vyrazila zpět , za chvíli Klára zjistila že zapomněla dres a tak jsme  volali Terce ať ještě vyzvedne dres. Tím snad veškeré problémy skončily a jak se říká  „ všechno špatné je k něčemu dobré“.

Na podzimním branném závodu skončila Klára na 8.místě a to měla být pro ní výchozí pozice , jenže jak jsme později zjistily tak z její kategorie nepřijeli některé z holek ( mezi nimi i Lucka) a tak výchozí pozice byla 4.místo

Po nástupu jsme dostali rozlosování běhů ve kterých Klára poběží jak „stovky“  tak  „ dvojboj“  .

Disciplína Běh na 100m s překážkami

Něco málo po deváté byly odstartovány první pokusy . Svůj první pokus měla Klára v šestém rozběhu . Byl to vůbec první soutěžní pokus takže jsme nikdo pořádně nevěděli co očekávat. Na trénincích běhala časy okolo 22-23s tak aspoň v to jsme doufali že pokud se nic nestane tak to vyjde.  Ale první běh byl perfektní,  povedl až na jednu malou chybičku při zapojování proudnice kdy se proudnice zachytla za číslo které měla Klára připnuté na těle a s tím nepočítala. Jinak čas byl výborný  21,89s . Na druhý pokus jsme číslo více utáhli aby nepřekáželo a šlo se na to .  Tenhle pokus byl ještě lepší , protože vyšel znovu rozdělovač i proudnice a byl z toho vynikající čas 21,32 s . Po vyvěšení výsledků jsme byli hodně překvapeni , protože Klára v této  disciplíně ve své kategorii skončila na 1.místě  a celkově ze všech kategorií na 6.místě  ( SKVĚLÉ ) . A před dvojbojem byla průběžně  na druhém  místě společně s Vendy ze Žďáru které by zaručilo postup na kraj.

V přestávce mezi disciplínami si Klára došla napsat „Test z požární ochrany“  kde neudělala chybu a postup se zase více přiblížil ještě když Denisa která byla zatím na prvním místě udělala 2 chyby.